لیفت با نخ چیست؟

از آنجا که زیباجویان برای جوان‌سازی، روش‌های کمتر تهاجمی را انتخاب می‌کنند، روش لیفت و جوانسازی با نخ ، گزینه‌ای عالی برای استفاده در صورت است. لیفت با نخ از جنس پلی دی اکسانون (PDO) نوعی روش درمانی برای جوان‌سازی و بدون نیاز به جراحی است که برای کشیدن و سفت کردن فوری پوست طراحی شده است. این روش همچنین به مرور زمان، با افزایش گردش خون باعث زیباتر شدن چهره شما می‌شود.

استفاده از روش لیفت با نخ که از اوایل سال ۱۹۹۰ رواج یافته، اغلب در رسانه‌ها به عنوان لیفت سریع در وقت ناهار شناخته می‌شود. در طی سال‌ها، موادی که نخ‌ها از آنها تشکیل می‌شوند، با افزودن نخ‌های بدون خار و خاردار پیشرفت کرده‌اند. روش لیفت با نخ به دلیل وقت‌گیر نبودن و بهبود فوری زیبایی، محبوبیت یافته است. لیفت با نخ ، به عنوان یک روش کم تهاجمی به مراجعین ارائه می‌شود که ضمن تحریک فعال شدن فیبروبلاست‌ها و تولید کلاژن ، لیفت و سفت شدن پوست را به دنبال دارد.بعضی از نخ‌های کاگ از پلی پروپلین ۰-۳ با ۹ گره به فاصله ۱۰ میلی‌متر از یکدیگر ساخته شده‌اند. این گره‌ها حاوی دندانه‌هایی از جنس پلی ال لاکتیک اسید بوده و قابل جذب‌اند. نخ‌ها در درون یک کانولا با طول‌های مختلف به یکدیگر متصل می‌شوند. وجود این دندانه‌های قابل جذب، دلیلی بر اثبات این باور است که نخ‌های کاگ دوام بیشتری نسبت به برندهای جایگزین نخ جراحی دارند. دندانه‌ها واکنش التهابی را از طریق پاسخ بدن به عوامل ناشناس ایجاد می‌کنند. این فرایند التهابی زمان زیادی را برای جذب دندانه‌ها صرف می‌کند و این در حالی است که با ایجاد کپسول فیبروزی به حفظ بخیه‌ها در بافت پیوندی زیرین کمک می‌نماید.

لیفت و جوانسازی با دکتر مرتضی جلالی فخر

دکتر مرتضی جلالی فخر ، دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران و از باسابقه‌ترین پزشکان ایرانی است که در زمینه لیفت و جوانسازی با نخ بیشتر از یک دهه فعالیت داشته‌اند.دکتر جلالی فخر، علاوه بر تالیف و ترجمه کتاب‌ها و مقالات متعدد در حوزه لیفت و جوان‌سازی، پزشک برتر مجموعه الاپلکس لیفت(Olaplex lift) در ایران و خاورمیانه و یکی از ۵ پزشک برتر این مجموعه در جهان هستند. بر اساس آمار و بررسی‌های این مجموعه دکتر جلالی فخر علاوه بر داشتن بالاترین میزان نخ‌گذاری در طول یک سال در ایران ، با آمار خیره‌کننده ۹۸.۲ درصد، بالاترین میزان رضایت مراجعین زیادی از فرآیند لیفت با نخ را در اختیار دارد . همین موضوع باعث شده است علاوه بر ایران ، مراجعین بسیاری از کشورهای مختلف اروپایی و آمریکای شمالی جهت انجام لیفت و جوانسازی با نخ به مطب ایشان مراجعه کنند .دکتر مرتضی جلالی فخر تنها پزشک ایرانی دارنده گواهی Master لیفت با نخ از آکادمی پزشکی زیبایی آمریکا (American Academy of Aesthetic Medicine) ، بزرگترین ارائه دهنده آموزش پزشکی زیبایی در جهان، هستند. این آکادمی دارنده رتبه اول جهانی در تخصص پزشکی زیبایی است.بر اساس مقاله سایت معتبر Olaplex lift، داشتن تکنیک منحصر به فرد، استفاده از روش RWP برای بی‌حسی و میزان رضایت بالاتر از میانگین جهانی از ویژگی‌های منحصر به فرد دکتر مرتضی جلالی فخر است.

 

معجزه لیفت با نخ

لیفت و جوانسازی با نخ را با ما تجربه کنید

سوالات متداول لیفت با نخ

پرسش های رایج در مورد لیفت صورت با نخ را در این بخش بخوانید

آیا می توانم صورتم را پس از لیفت با نخ بشویم؟

حداقل ۱۲ ساعت پس از اعمال فرآیند باید از شستن، خيس کردن و لمس صورت یا ناحیه تحت درمان خودداری کنید. به علاوه تا ۳ هفته پس از انجام لیفت در زمان دوش گرفتن و شستشوی ناحیه مورد نظر، نباید صورتتان را با لیف ماساژ داده یا بشوييد.

پس از لیفت با نخ چه کارهایی نباید کرد؟
  1. خوابیدن روی شکم یا پهلو:یکی از بدترین کارهایی که می توانید پس از لیفت با نخ انجام دهید، خوابیدن روی شکم پا به پهلوست؛ زیرا این کار موجب وارد آمدن فشار اضافه به ناحیه تحت درمان می شود.
  2. آرایش کردن
  3. درمان های صورت (فشیال)و ماساژهای صورت
  4. قرار گرفتن در دمای بالا :برای مثال از رفتن به سونا پرهیز کنید.
  5. نوشیدن الكل
  6. استعمال دخانیات
  7. ورزش های سنگین
عمل لیفت با نخ چه قدر دوام دارد؟

به طور میانگین دو الی سه سال!

بسیار مهم  است که بدانید هیچ تکنیک لیفتینگی نتیجه دائمی ندارد. بازه زمانی تداوم اثر لیفت با نخ بر اساس مقالات منتشر شده از ۶ ماه تا ۹ سال متغیر است. این مسئله بستگی زیادی به ویژگیهای بدن فرد، رعایت درست توصیه های پس از انجام لیفت ، نوع نخ و تکنیک نخ گذاری دارد.

چقدر طول میکشد تا لیفت با نخ نتیجه دهد؟

 حدود ۳ ماه بعد از لیفتینگ می توان شاهد نتیجه کار بود.

چقدر طول میکشد تا نخ‌های PDO نتیجه دهند؟

بیماران معمولاً نتیجه نهایی را ۲ تا ۳ ماه پس از انجام فرآیند لیفتینگ مشاهده میک در طول این مدت، پوست تغییرمکان داده و کلاژن منطقه را تحت فشار قرار می دهد؛ در واقع این نوعی پاسخ طبیعی به بدن است.

آیا لیفت با نخ درد دارد؟

لیفت با نخ زمان زیادی نمی برد و چندان هم دردناک نیست. همانطور که مطالعات کاو نشان داده است، لیفت با نخ ممکن است کمی دردناک باشد، اما نتایج آن چشمگیراست.

نخ‌های PDO تا چه زمانی در صورت ما می‌مانند؟

این نخ ها نزدیک به ۹ ماه در بدن می ماند و وقتی کارشان را در زیر پوست انجام دادند، خود به خود ناپدید می شوند.

آیا نخ های PDOزیر پوست حس می شوند؟

پس از اعمال لیفت با نخ ممکن است نخ ها را برای مدت کوتاهی حس کنید، چرا که پوست نواحی ای که شل بودند، کشیده شده اند. لیفت با نخ به دلیل عدم نیاز به دوران نقاهت می تواند جایگزین مناسبی برای عمل های جراحی بزرگ باشد.

پس از اعمال نخ های PDOچگونه باید خوابید؟

لطفا تا ۳ هفته در زمان خواب از باندکشی برای صورت و گردن تان استفاده کنید تا نخ‌ها را ایمن نگه دارند.

فرورفتگی ها چه قدر پس از لیفت با نخ باقی می مانند؟

۲ تا ۶ هفته

یکی از عارضه های لیفت با کمک نخ، فرورفتگی و تورفتگی های سطح صورت هستند. این ناهمواریها غالبا در طی ۲-۶ هفته برطرف می شوند.

در یک جلسه لیفت با نخ از چند نخ استفاده می شود؟

لیفت با نخ PDO متناسب با نوع پوست منحصربه فرد شما، بافت پوست و اهداف زیبایی شما طراحی شده است. بسته به ناحیه ای که می خواهید تحت درمان قرار بگیرد، ممکن است بین ۴ تا ۶ نخ خاردار با دقت در ناحیه مورد نظر جای گذاری شود. معمولاً بعد از ۴ تا ۶ هفته ، بسته به نیاز و هدف درمانی ۲ تا ۳ نخ در هر طرف صورت اضافه می شود. از نخ های گوناگونی برای درجات مختلف لیفتینگ، سفت شدن پوست و جوان سازی سلولی استفاده می شود.

چه سنی بهترین سن برای لیفت با نخ است؟

 هرچند که بسیاری از افراد، اواسط دهه سوم را بهترین زمان برای لیفت با نخ می دانند، اما بهترین سن برای اعمال لیفتینگ با نخ برای هر فرد بستگی به شرایط و موقعیت او دارد. تجارب و مشاهدات ما نشان میدهد که در بیشتر موارد، بیمارانی که سن ۲۵ سالگی را رد کرده اند، بهترین مراجعین برای انجام لیفت با نخ هستند.

پس از اعمال لیفت با نخ روی بینی ام چه باید بکنم؟

از سایش، مالش، یا لایه برداری بینی یا پوست اطراف آن بپرهیزید. تا یک هفته پس از اعمال فرآیند از استعمال دخانیات و نوشیدن الکل خودداری کنید. چشمه های آب گرم، سونا، و هر فعالیت دیگری که دمای زیادی را به بینیتان منتقل کند، ممنوع است! همانطور که گفته شد، لیفت با نخ بینی دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد، بنابراین لطفا رعایت کنید. 

آیا می توان نخ های PDO را برداشت؟

نخ های PDO با حرارت امواج رادیوفرکوئنسی (RF) قابل تجزیه هستند. حرارت موجب تجزیه نخ های PDOمی شود. دستگاه RF به نخ‌ها، حرارت لازم برای تجزیه شدن را القا می کند. لیزر به احتمال زیاد نمی تواند به عمق نخ نفوذ کند. چرا که نخ‌ها در عمق پوست فرو رفته اند.

پس از لیفت با نخ PDOچه رخ خواهد داد؟

انتظارليفت فوری ناحیه تحت درمان را نداشته باشید؛ اما ورم اولیه که بخوابد، لیفت آشکار خواهد شد. انتظار می رود لیفت مورد انتظار شما به مرور و در بازه ی ۲ تا ۳ ماهه به دست آید.

آیا ممکن است نخ‌های PDO بشکنند؟

نخ های PDO به طور میانگین طی ۹ ماه کاملا جذب می شوند. نخ ها با فشار مازاد حاصل از حرکت عضلانی ممکن است بشکنند. لازم نیست نگران شکستن نخ ها باشید، چرا که در هر حال، نخ ها سلول های کلاژن ساز را تحریک می کنند تا پوست تان سفت و کشیده شود. میزان کشش با گذر زمان متعادل می شود؛ پس جای نگرانی نیست.

آیا پس از لیفت با نخ PDOمیتوان لبخند زد؟

بهتراست ۲ هفته به صورت تان فرصت دهید تا پس از لیفت با نخ ، حالت عادی اش را بازیابد. لبخند طبیعی تان به مرور زمان باشل ترشدن نخ‌ها بازخواهد گشت؛ پس نگران نباشید.

آیا نخ‌های PDO کلاژن می سازند؟

نخ‌های PDO و پلی لاکتیک اسید (PLA) موجب فیبروز در محل بخیه ها و در نتیجه ساخت کلاژن نوع ۱ میشوند. نخ های پلی کاپرولاکتون PCA) تولید کلاژن نوع ۱ و ۳ را تحریک وتشدید کرده و با بخشیدن ظاهری جوان، به بهبودی وضعیت پوست کمک میکنند.

هر چند وقت یکبار می توان لیفت با نخ انجام داد؟

لیفت با نخ فرآیندیست که برای رسیدن به نتیجه مطلوب هر ۱۸ ماه یکبار قابل تکرار است.

آیا فرآیند لیفت با نخ قابل بازگشت است؟

نخ‌ها بنابر زمان قرارگیری شان قابل برداشت هستند؛ همچنین با لیزرهای مخصوص و RF میتوانید فرآیند جذب شان را سرعت ببخشید. معمولا بنابر نوع مشکل، برای مثال فرورفتگی، نخ‌ها بدون برداشت قابل آزادسازی هستند.